Sold
Listing Courtesy of: REALCOMP / Listed By: Victoria "Vicky" GARLING, Century 21 Professionals
489 Henry Ruff Road Garden City, MI 48135
Sold on 05/11/2026
$230,000 (USD)
Sold Date:
05/11/2026
05/11/2026
Lot Size
6,970 SQFT
6,970 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1958
1958
School District
Garden City
Garden City
County
Wayne County
Wayne County
Listed By
Victoria "Vicky" GARLING, Century 21 Professionals
Source
REALCOMP
Last checked May 24 2026 at 8:35 AM GMT+0000
REALCOMP
Last checked May 24 2026 at 8:35 AM GMT+0000
Bathroom Details
- Full Bathroom: 1
- Half Bathroom: 1
Pool Information
- 0
Stories
- 1 Story
$ (+/-)
Mar 06, 2026
Price Changed
$239,900
-4%
-$10,000
Nov 14, 2025
Price Changed
$249,900
-4%
-$10,000
Oct 14, 2025
Price Changed
$259,900
-4%
-$10,000
Oct 06, 2025
Listed
$269,900
-
-